Velkommen til markering av eldredagen

Velkommen til markering av eldredagen

Stjørdal kommune inviterer alle over 65 år til åpent arrangement på Stjørdal Helsehus og Stjørdal Aktivitetssenter (Yrkesvegen 2 og 5), onsdag 1. oktober.

Du kan komme når du vil og delta på det du ønsker. Det blir mulighet for påfyll både til hode og kropp, trivsel og latter.

Program for Stjørdal Helsehus

Program for Stjørdal Helsehus
Tid Hva
Kl. 09.30 – 13.00 Stands i foaje med ulik info fra kommunen og Eldrerådet. Søkelys på mestring av hverdagen, aktivitetstilbud, hørsel og planlegging av egen alderdom.
Kl. 10.00-10.20 Velkommen ved komite og Eldrerådets leder Bente Lillian Vatn i kantina
Kl. 11.00-11.30 Kreativ aktivitet ved Bente Lillian Vatn i kantina
Kl. 11.40-12.00 Trim og trivsel utenfor Helsehuset. Øvelser sammen under tak. Åpent for den som vil, ledet av instruktør fra Frisklivssentralen.
Kl. 12.10 - 12.30 Sterk & stødig på treningssalen. Åpent for den som vil, ledet av instruktør/fysioterapeut.

 

Program for Stjørdal Aktivitetssenter

Program for Stjørdal Aktivitetssenter
Tid Hva
Kl. 12.00- 13.15 Vi spanderer kaffe og skuffkake (gitt av Sentralkjøkkenet) Du kan ellers kjøpe det du lyster på av mat og drikke i disken.
Kl. 12.30- 13.00 “Skrønehjørnet” Ta med en vits/kort skrøne. Du kan lese den opp selv eller den blir lest opp.

Spre gjerne informasjon om arrangementet til folk du vet om.

Kontaktpersoner:  

 

Bilder fra fjorårets markering av FNs eldredag

En gruppe eldre men instruktør som har trim rett utenfor helsehuset med aktivitetsgruppa «Trim og trivsel». - Klikk for stort bilde
Eldre som sitter rundt flere bord og spiser kake og drikker kaffe på Stjørdal Aktivitetsenter. - Klikk for stort bilde
To menn som spiller trekkspill for publikum i kantina på Helsehuset. - Klikk for stort bilde
Mange eldre som er samlet i kantina på rådhuset.  - Klikk for stort bilde

 

Les mer om tilbudene til seniorer i Stjørdal.